Strona Główna  |  Albumy  |  Forum |  Użytkownicy |  Grupy |  FAQ  |  Szukaj |  Facebook
 |  Skrzynka odbiorcza |  Rejestracja |  Zaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Izolacja tarasu / balkonu nad pomieszczeniem ogrzewanym!
Autor Wiadomość
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2015-04-10, 22:12   Izolacja tarasu / balkonu nad pomieszczeniem ogrzewanym!

Temat omówiony jest krok po kroku w Foto Leksykonie Budowania
Tu zapraszam do zadawania pytań, dyskusji osoby zainteresowane tematem. A może pochwalicie się swoimi rozwiązaniami?!

irbis_taras_ocieplenie_29.JPG
Plik ściągnięto 2952 raz(y) 214,16 KB

_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
Mieszko
[Usunięty]

  Wysłany: 2016-08-26, 10:08   

Cześć, ja uważam, że w tym temacie najlepiej będzie posiłkować się sprawdzonym, specjalistycznymi poradami, które możesz uzyskać od najlepszych. Firma budowlana w tym względzie powinna pomóc Ci na każdym etapie.

Edytowano przez Admina: usunięcie linku do strony!
 
  Podziel się na:      
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2016-08-26, 10:44   

Pisałem wyżej "... a może pochwalicie się swoimi rozwiązaniami?! " - w odpowiedzi piszesz "firma budowlana (w domyśle - moja?") pomoże Ci na każdym etapie". Bardzo przypomina to zapewnienie w rodzaju "będzie Pani zadowolona", a kończy się jak zwykle w przypadku kontaktu z "niszczycielem marzeń". Konkret kolego, konkret! Wtedy możemy wspólnie ocenić jakość rozwiązania i wiele osób może skorzystać, unikając rozczarowań.

Jeśli polecasz usługi swojej firmy, to nie stracisz chyba klientów zdradzając sposób w jaki realizujecie podobny element. Gdy zaś polecasz firmę zewnętrzną to może warto założyć wątek: "Polecani wykonawcy" w dziale: Giełda wykonawców i materiałów. Myślę, że wtedy na miejscu będzie dodanie zdjęć z realizacji, na podstawie której powziąłeś dobre zdanie o firmie...

Zapraszam do przemyślanych wpisów, bo powyższy nie wnosi nic do tego wątku, a wręcz zakrawa na spam, którego chciałbym na tym forum uniknąć. Razem może nam się uda :-)
_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
lukas


Posty: 2
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2017-08-04, 18:15   i jak dziala ?

Mam pytanie do autora postu. Minelo juz sporo czasu i czas na podsumowanie. Jak dziala wykonany przez Pana taras ? Interesuje mnie brak odplywu z warstwy ponizej termoizolacji. Czy nie pojawily sie problemy ?

Pozdrawiam, Lukasz
 
  Podziel się na:      
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2017-08-04, 22:25   Re: i jak dziala ?

Minęło sporo czasu, ale podwójna warstwa masy bitumicznej, którą pokryto betonową płytę tarasu, skutecznie powstrzymuje ciśnienie pary z wewnątrz budynku. Z zewnątrz woda nie ma możliwości wniknąć pomiędzy warstwy (mylący może być brak na zdjęciach montażu opierzenia, ale było jeszcze kilka elementów do zrobienia, takich jak sztukaterie, które uniemożliwiały jego założenia na tym etapie). Postaram się jutro zilustrować stan aktualny - gdzieś chyba mam zdjęcie sprzed kilku miesięcy.

Pozdrawiam
_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
lukas


Posty: 2
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2017-08-05, 00:03   ciekawe rozwiazanie

Bylbym wdzieczny za dalsze informacje. To bardzo ciekawe rozwiazanie, jedyne w pelni udokumentowane jakie mozna znalezc w polskim internecie.
Zelazna zasada wydaje sie byc odprowadzenie wody spod warstwy izolacji termicznej. Jak widac, nie do konca musi to byc prawda.
Mam w planach wykonanie tarasu 40 m2 Panska metoda.

Pozdrawiam, Lukasz
 
  Podziel się na:      
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2017-08-05, 19:40   

W załączeniu zdjęcie wykończonej elewacji, choć brak jeszcze opierzenia wtopionego w warstwę płynnej izolacji i okładziny z płytek. Dla bezproblemowego użytkowania ważne jest:
- izolacja płynną gumą styku opierzenia z wylewką i okładziną (to zapobiega podstawowej przyczynie pojawiania się wody w warstwach - zasysaniu jej przez podciśnienie wywoływane gwałtownym schłodzeniem przez opady nagrzanej powierzchni tarasu - spływającą po opierzeniu wodę zasysa wtedy nawet "pod górkę"!);
- mocowanie balustrady w taki sposób aby idealnie zaizolować ewentualne przejścia przez warstwy (tu kotwy chemiczne w wylewce i główne mocowanie do ściany a całość oblana płynną gumą);

Taras 40m2 to spore wyzwanie jeśli znajduje się nad pomieszczeniem ogrzewanym... W opisywanym przypadku wykończenie sztukateriami uniemożliwiło w zasadzie wykonanie odpływu z warstwy pod właściwą paroizolacją, stąd takie rozwiązanie. Dodatkowo taras styka się z pomieszczeniem ogrzewanym bardzo małą powierzchnią. Do dnia dzisiejszego (dwa lata eksploatacji) nie ma problemów ani na zewnątrz ani wewnątrz pomieszczenia ogrzewanego... pomimo braku okładzin i opierzeń.

irbis_taras.jpg
Plik ściągnięto 271 raz(y) 136,89 KB

_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group