To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Drewniana Polska
Miejsce spotkań pasjonatów domu z duszą!

Stan surowy otwarty - Izolacja tarasu / balkonu nad pomieszczeniem ogrzewanym!

Irbis - 2015-04-10, 23:12
Temat postu: Izolacja tarasu / balkonu nad pomieszczeniem ogrzewanym!
Temat omówiony jest krok po kroku w Foto Leksykonie Budowania
Tu zapraszam do zadawania pytań, dyskusji osoby zainteresowane tematem. A może pochwalicie się swoimi rozwiązaniami?!

Anonymous - 2016-08-26, 11:08

Cześć, ja uważam, że w tym temacie najlepiej będzie posiłkować się sprawdzonym, specjalistycznymi poradami, które możesz uzyskać od najlepszych. Firma budowlana w tym względzie powinna pomóc Ci na każdym etapie.

Edytowano przez Admina: usunięcie linku do strony!

Irbis - 2016-08-26, 11:44

Pisałem wyżej "... a może pochwalicie się swoimi rozwiązaniami?! " - w odpowiedzi piszesz "firma budowlana (w domyśle - moja?") pomoże Ci na każdym etapie". Bardzo przypomina to zapewnienie w rodzaju "będzie Pani zadowolona", a kończy się jak zwykle w przypadku kontaktu z "niszczycielem marzeń". Konkret kolego, konkret! Wtedy możemy wspólnie ocenić jakość rozwiązania i wiele osób może skorzystać, unikając rozczarowań.

Jeśli polecasz usługi swojej firmy, to nie stracisz chyba klientów zdradzając sposób w jaki realizujecie podobny element. Gdy zaś polecasz firmę zewnętrzną to może warto założyć wątek: "Polecani wykonawcy" w dziale: Giełda wykonawców i materiałów. Myślę, że wtedy na miejscu będzie dodanie zdjęć z realizacji, na podstawie której powziąłeś dobre zdanie o firmie...

Zapraszam do przemyślanych wpisów, bo powyższy nie wnosi nic do tego wątku, a wręcz zakrawa na spam, którego chciałbym na tym forum uniknąć. Razem może nam się uda :-)

lukas - 2017-08-04, 19:15
Temat postu: i jak dziala ?
Mam pytanie do autora postu. Minelo juz sporo czasu i czas na podsumowanie. Jak dziala wykonany przez Pana taras ? Interesuje mnie brak odplywu z warstwy ponizej termoizolacji. Czy nie pojawily sie problemy ?

Pozdrawiam, Lukasz

Irbis - 2017-08-04, 23:25
Temat postu: Re: i jak dziala ?
Minęło sporo czasu, ale podwójna warstwa masy bitumicznej, którą pokryto betonową płytę tarasu, skutecznie powstrzymuje ciśnienie pary z wewnątrz budynku. Z zewnątrz woda nie ma możliwości wniknąć pomiędzy warstwy (mylący może być brak na zdjęciach montażu opierzenia, ale było jeszcze kilka elementów do zrobienia, takich jak sztukaterie, które uniemożliwiały jego założenia na tym etapie). Postaram się jutro zilustrować stan aktualny - gdzieś chyba mam zdjęcie sprzed kilku miesięcy.

Pozdrawiam

lukas - 2017-08-05, 01:03
Temat postu: ciekawe rozwiazanie
Bylbym wdzieczny za dalsze informacje. To bardzo ciekawe rozwiazanie, jedyne w pelni udokumentowane jakie mozna znalezc w polskim internecie.
Zelazna zasada wydaje sie byc odprowadzenie wody spod warstwy izolacji termicznej. Jak widac, nie do konca musi to byc prawda.
Mam w planach wykonanie tarasu 40 m2 Panska metoda.

Pozdrawiam, Lukasz

Irbis - 2017-08-05, 20:40

W załączeniu zdjęcie wykończonej elewacji, choć brak jeszcze opierzenia wtopionego w warstwę płynnej izolacji i okładziny z płytek. Dla bezproblemowego użytkowania ważne jest:
- izolacja płynną gumą styku opierzenia z wylewką i okładziną (to zapobiega podstawowej przyczynie pojawiania się wody w warstwach - zasysaniu jej przez podciśnienie wywoływane gwałtownym schłodzeniem przez opady nagrzanej powierzchni tarasu - spływającą po opierzeniu wodę zasysa wtedy nawet "pod górkę"!);
- mocowanie balustrady w taki sposób aby idealnie zaizolować ewentualne przejścia przez warstwy (tu kotwy chemiczne w wylewce i główne mocowanie do ściany a całość oblana płynną gumą);

Taras 40m2 to spore wyzwanie jeśli znajduje się nad pomieszczeniem ogrzewanym... W opisywanym przypadku wykończenie sztukateriami uniemożliwiło w zasadzie wykonanie odpływu z warstwy pod właściwą paroizolacją, stąd takie rozwiązanie. Dodatkowo taras styka się z pomieszczeniem ogrzewanym bardzo małą powierzchnią. Do dnia dzisiejszego (dwa lata eksploatacji) nie ma problemów ani na zewnątrz ani wewnątrz pomieszczenia ogrzewanego... pomimo braku okładzin i opierzeń.Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group