Strona Główna  |  Albumy  |  Forum |  Użytkownicy |  Grupy |  FAQ  |  Szukaj |  Facebook
 |  Skrzynka odbiorcza |  Rejestracja |  Zaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Odległości, które muszą być zachowane - nowy obiekt budowl.
Autor Wiadomość
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2012-11-20, 18:09   Odległości, które muszą być zachowane - nowy obiekt budowl.

Często zwracacie się Państwo z pytaniem o odległości jakie powinny być zachowane przy wznoszeniu nowego obiektu. Postanowiłem zebrać w jednym miejscu informacje do których udało mi się dotrzeć, ale proszę nie zapominać, że jak wszystkie polskie przepisy prawa, tak i te mogą w każdej chwili ulec zmianie, stąd konieczność potwierdzenia aktualnego stanu prawnego. Na dziś obowiązują następujące wymogi:

Odległości jakie powinny być zachowane przy wznoszeniu budynków z pokryciami palnymi:
- do obiektów palnych 16m
- do obiektów, które mają ściany i dach nie rozprzestrzeniający ognia (NRO) odległość 12m
- do linii lasu odległość 24m
- do granicy działki 6m

Jeżeli zamierzamy wznieść obiekt drewniany bądź użyć pokryć palnych jak gont czy też strzecha, a wyżej wymienione odległości stanowią problem, powinniśmy sprawić aby te pokrycia uzyskały klasyfikację „NRO” – nie rozprzestrzeniające ognia. Taka klasyfikacja pozwoli na zmniejszenie dystansu do sąsiednich obiektów lub granic:
- do obiektu który nie jest sklasyfikowany jako NRO - 12m
- do obiektu sklasyfikowanego jako NRO - 8m
- do lasu 12m
- do granicy działki 4m
 
  Podziel się na:      
karmazynowa15


Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-08-27, 19:53   

bardzo pomocne informacje, dziękuję serdecznie
 
  Podziel się na:      
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2018-09-15, 12:53   

Ze swojego doświadczenia mogę jedynie uzupełnić, że nie warto (jeśli to możliwe) trzymać się sztywno narzuconych ustawowo odległości, zwiększając je co najmniej dwukrotnie: postawiłem dom nie zwracając na to uwagi i teraz granicę mam 6m od domu postawionego na hektarowej działce...
_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group