Strona Główna  |  Albumy  |  Forum |  Użytkownicy |  Grupy |  FAQ  |  Szukaj |  Facebook
 |  Skrzynka odbiorcza |  Rejestracja |  Zaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie pokrycie dla domu drewnianego?
Autor Wiadomość
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2012-04-27, 00:00   Jakie pokrycie dla domu drewnianego?

Ciekaw jestem Waszych opinii o pokryciach dachowych dla domu drewnianego. Naturalnie największe znaczenie ma styl w jakim budynek został zaprojektowany i jego charakter, ale też nie można pominąć indywidualnych preferencji inwestorów. Zapraszam do dyskusji jakie pokrycie i dlaczego. O swoim domu mogę powiedzieć tyle, że miał to, w założeniu, być budynek pokazowy, a więc naturalnie nie mogło być innego pokrycia jak strzecha. Dalej idąc budynek zlokalizowany z dala od innych zabudowań, z dala od drogi, a więc mogłem popuścić wodze fantazji. Budynek nawiązuje do tradycji budownictwa ryglowego (Zachodniopomorskie), ale chyba nie do końca mieści się w tej konwencji, z różnych przyczyn. Poza tym jest całkiem współczesny, a można by rzec nowoczesny. Strzecha została zabezpieczona przeciwogniowo. Pustka wentylacyjna dachu stanowi jeden system z wentylacją ściany zewnętrznej. Ciekawostką mogą być okna dachowe, które otwierają się na zewnątrz. Oceńcie sami i pochwalcie się swoimi preferencjami bądź gotowymi dachami.

strzecha_irbis02.jpg
Plik ściągnięto 266 raz(y) 227,01 KB

irbis_strzecha.jpg
Plik ściągnięto 229 raz(y) 242,24 KB

_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
Gość


Wiek: 47
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-27, 00:29   

Mój wybór padł na dachówkę - zetknąłem się z opinią, że idealna dla domu z drewna jest dachówka rozbiórkowa...
_________________
Arogancja... zwykle wynika z ignorancji
 
  Podziel się na:      
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2012-04-27, 00:35   

Budownictwo drewniane to dość obszerne pojęcie - mieści budownictwo ryglowe, domy z bali, szkieletowe (tu chyba każde pokrycie można zastosować). Jeśli chciałbym uzyskać efekt tradycyjnego domostwa, to może taka dachówka jak na zdjęciu. Jeden problem - zdjęcie zrobione jest w Anglii.

oryginalna dachówka.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 102,84 KB

_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group