Strona Główna  |  Albumy  |  Forum |  Użytkownicy |  Grupy |  FAQ  |  Szukaj |  Facebook
 |  Skrzynka odbiorcza |  Rejestracja |  Zaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Irbis
2015-08-23, 12:42
Niecodzienny gość, a w zasadzie sąsiad!
Autor Wiadomość
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2015-03-27, 11:01   Niecodzienny gość, a w zasadzie sąsiad!

Kolejne spotkanie bliskiego stopnia - przy domu. Ciekaw jestem czy wiecie co to za gość sprowadził się do Rezerwatu Bobra. Spotykam go coraz częściej, nawet w dzień. Nie przejawia panicznego strachu w zetknięciu z człowiekiem - spokojnie unika bliższego kontaktu.

Zajął ubiegłoroczną siedzibę lisów - przy samym domu.
Wieczorami wyjada roślinne resztki z kompostu, a później spotykam go w okolicy - szukającego pożywienia. Nie przejmuje się kiedy zasypuję podkop pod siatką - na drugi dzień podkop jest odtworzony. Z lisami czy borsukami było tak, że dawały spokój na jakiś czas korzystając z przejść które przygotowałem (kłody oparte o słupki ogrodzenia).

Ciekawa sprawa to wygląd. Dłuższy czas zajęło mi ustalenie z czym mam do czynienia!
Pysk przypominający lisa, ale te bokobrody... i wachlarzowaty ogon. Borsuk? Tylko to umaszczenie sierści brązowo szare... A ruchy prawie jak szop pracz.... i te pręgi / czarne plamy z obu stron pyska... Wielkość z ogonem ok. 1-1,20m

A teraz nasz gość w całej krasie - zdjęcie nieco niewyraźne, bo robione w nocy i z bliskiej odległości:

tajemniczy ssak.jpg
Plik ściągnięto 728 raz(y) 162,35 KB

_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
Mieszko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-18, 14:30   

próbowałeś kontaktu z eko-strażą? Może znajdą mu jakiś fajny dom.
 
  Podziel się na:      
Irbis
Administrator


Posty: 351
Skąd: Trzebnica / Kamień Pomorski
Wysłany: 2016-07-18, 15:49   

Od czasu pierwszego spotkania z jenotem minęło nieco czasu - okazało się, że spotykam je na każdym kroku - bliżej i dalej od domu. Zaczynają wypierać tutejsze gatunki, bo są lepiej przystosowane... choć nie tak do końca - najczęściej nasz klimat z ciepłymi zimami powoduje rozwój różnych chorób, z czego wniosek że przyroda daje sobie jakoś radę...
_________________
Kancelaria Obsługi Inwestycji Irbis
 
  Podziel się na:      
Marek123


Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-05, 21:50   

O kurcze, ciekawe. Aczkolwiek trochę przerażający haha
 
  Podziel się na:      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group